وزارت امور اقتصاد و دارایی

رويدادها
13950913irna
شنبه 13 آذر 1395 سنگاپور دو بانک را به دلیل ارتباط با فساد مالی مالزی جریمه کرد

ایرنا(خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران)  تاریخ : 13/09/1395


کوالالامپور
ایرنا سنگاپور دو بانک را به دلیل نقض قوانین پولشویی در ارتباط با شرکت توسعه مالزی واحد بیش از پنج میلیون دلار جریمه کرد.

به گزارش ایرنا، بانک مرکزی سنگاپور اعلام کرد بانک 'استاندارد چارترد' که شعبه اصلی آن در لندن قرار دارد را به دلیل 'لغزش قابل توجه' در کنترل و اقدامات ارزیابی بایسته مشتریان خود سه میلیون و 600 هزار دلار جریمه کرده است.
ارزیابی بایسته، ارزیابی، پی ‌جویی یا تحقیقی است که پیش از امضای قرارداد با یک شخص یا یک شرکت انجام می‌ شود.
مقامات بانک مرکزی سنگاپور همچنین شعبه سنگاپوری یک بانک خصوصی به نام 'کوتس' را به دلیل دقت ناکافی در امور مرتبط با مشتریان، یک میلیون و 700 هزار دلار جریمه کرد.
به نوشته روز شنبه تارنمای روزنامه استار مالزی، این اقدامات بانک مرکزی سنگاپور بر اساس نتیجه های یک تحقیق بین المللی در مورد افراد نزدیک به 'نجیب تون رزاق' نخست وزیر مالزی که به سرقت بیش از یک میلیارد دلار از شرکت سرمایه گذاری توسعه مالزی واحد (وان.ام.دی.بی) متهم شده اند، انجام شد.
بانک مرکزی سنگاپور در بیانیه ای اعلام کرد که این لغزش ها به دلیل نبود فرایندها و سیاست های کافی، نبود نظارت کافی بر کارمندان این بانک ها و همچنین نداشتن آگاهی کافی کارمندان از خطرات پولشویی انجام شده است.
مقامات سنگاپوری ماه فوریه سال جاری، اعلام کردند شمار زیادی از حساب های بانکی مرتبط با تحقیق فساد مالی در مالزی را به دست آورده اند.
قرار است مقامات بانکی سنگاپور اوایل سال آینده میلادی آخرین یافته های خود را ارائه دهند.
بانک مرکزی سنگاپور همچنین اعلام کرد قصد دارد ممنوعیت 10 ساله برای انجام فعالیت های تجاری و بانکی یک بانکدار سابق بانک 'گلدمن ساچز' اعمال کند.
'تیم لیسنر' که ریاست شعبه سنگاپور بانک 'گلدمن ساچز' را بر عهده دارد از سال 2012 تا 2015 سه بار نسبت به صدور اوراق قرضه شرکت توسعه مالزی واحد اقدام کرده و در ماه ژوئن سال گذشته نیز یک نامه مرجع غیرمجاز به نهاد مالی در 'لوکزامبورگ' نوشته است.
بانک مرکزی سنگاپور اعلام کرد 'لیسنر' به خطا مدعی شده است این بانک تحقیقات کافی در مورد 'لو تائک جو'، یک تاجر نزدیک به خانواده 'نجیب تون رزاق' انجام داده است.

 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
تعداد بازديد اين صفحه: 631