چهارشنبه, 13 فروردين 1399
  • ساعت : ۱۱:۳۶:۴۲
  • تاريخ :
     ۱۳۹۴/۱۱/۰۸ 
دادستان كل كشور در بندرعباس مبارزه با قاچاق بدون اجرای قوانین مبارزه با پولشویی در سیستم بانكی میسر نیست

خبرگزاری تسنیم     تاریخ :1394/11/08

دادستان کل کشور گفت: تا زمانی که گردش مالی شعبات بانکی ما از بعد نظارتی مورد بررسی قرار نگیرد و قوانین مربوط به پولشویی در سیستم بانکی ما با جدیت اجرایی نشود مبارزه با قاچاق میسر نمی‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بندرعباس، حجت الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی در دوازدهمین اجلاس دادستان‌های سراسر کشور با اشاره به اینکه هر ساله بخشی از درآمدهای دولت از راه مقابله با ورود کالای قاچاق تامین می‌شود اظهارداشت: با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری در راستای حمایت از تولید ملی و اقتصاد مقاومتی نیازمند برنامه‌ریزی با هدف ریشه‌کنی کالای قاچاق به کشور هستیم.

وی با تاکید بر آمارهای ارائه شده از سوی گمرکات کشور بیان داشت: آمارها بیانگر اقدامات صورت گرفته در کشور است اما نباید فراموش کرد که همیشه آمار بیشتر، موفقیت نیست بلکه بخشی از ظرفیت کشو را درگیر خود کرده است.

حجت الاسلام رئیسی افزود: تا زمانی که گردش مالی شعبات بانکی ما از بعد نظارتی مورد بررسی قرار نگیرد و قوانین مربوط به پولشویی در سیستم بانکی ما با جدیت اجرایی نشود مبارزه با قاچاق میسر نمی‌شود.

وی در ادامه با تشریخ وظایف دستگاه‌های زیربط تاکید کرد: نظارت و پایش می‌تواند به عنوان ارکان اصلی پیشگیری از جرائم کشور توسط دستگاه‌ها با جدیت دنبال شود.

منبع: http://www.tasnimnews.com/fa/news/1394/11/08/983890

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.6.3.0
    V5.6.3.0