چهارشنبه, 13 فروردين 1399
  • ساعت : ۹:۱۸:۴۵
  • تاريخ :
     ۱۳۹۴/۱۱/۰۳ 
آغاز رصد بانك مركزی برای جلوگیری از ورود پول های كثیف به انتخابات

ایرنا    تاریخ: 1394/11/03 

تهران- ایرنا- رئیس کل بانک مرکزی از آغاز رصد این بانک برای جلوگیری از ورود پول های کثیف به انتخابات اسفندماه امسال خبر داد و گفت: سیستم های ضدپولشویی نظام بانکی در حال پیگیری امور است.

ولی الله سیف روز شنبه درگفت وگو با خبرنگار ایرنا، در پاسخ به این پرسش که بانک مرکزی چه اقداماتی برای جلوگیری از ورود پول های کثیف به انتخابات در دستور کار قرار داده است، افزود: نظام بانکی کشور دارای سیستم های پیشرفته ضد پولشویی است و در همین رابطه اقدامات لازم در حال انجام است.

وی اظهارداشت: در صورتی که موارد مشکوکی در زمینه ورود پول های کثیف به انتخابات مشاهده شود به طور حتم با آن برخورد و پیگیری های لازم انجام می شود.

به گزارش ایرنا، در گذشته هشدارهایی درباره احتمال ورود پول کثیف به عرصه انتخابات از سوی برخی از مقام های کشور مطرح و بر ضرورت توجه به این امر تاکید شده بود.

سیف همچنین در پاسخ به پرسشی درباره اقدامات انجام شده برای جابجایی 30 میلیارد دلار اموال بلوکه شده ایران با توجه به اجرایی شدن برجام و لغو تحریمها نیز، گفت: اقدامات موردنیاز برای واریز این پول ها به حساب های دیگر انجام شده اما برخی از طرف های مقابل برای این جابجایی درخواست دریافت توضیحاتی داشتند که در این زمینه اقدام لازم انجام شد.

منبع :  http://www.irna.ir/fa/News/81931425/

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.6.3.0
    V5.6.3.0