چهارشنبه, 13 فروردين 1399
  • ساعت : ۱۷:۴۱:۵۹
  • تاريخ :
     ۱۳۹۵/۰۳/۰۴ 
امضای توافق‌نامه همكاری مبارزه با جرایم سازمان یافته میان ایران و لهستان

 

 ایسنا(خبرگزاری دانشجویان ایران ) تاریخ: 1395/03/04

 

وزرای کشور ایران و لهستان توافقنامه همکاری مبارزه با جرائم سازمان یافته امضا کردند.

به گزارش گروه دریافت خبر ایسنا، براساس توافقنامه امضا شده میان عبدالرضا رحمانی فضلی و ماریوژ بلاژتاک وزرای کشور ایران و لهستان دو طرف ضمن تاکید بر توسعه همکاری های دو جانبه، اعلام کردند تهران و ورشو در زمینه مبارزه با جرائم تروریستی، قاچاق مواد مخدر و انسان ، جعل پول ، پولشویی ، جرائم رایانه ای ، قاچاق سلاح و مهمات ،قاچاق محصولات فرهنگی و جرائم علیه محیط زیست باهم همکاری خواهند کرد.

بر اساس این توافقنامه همچنین دو کشور ضمن تبادل اطلاعات مربوط به جرائم و اشخاص مجرم در زمینه انتفال تجربیات و تبادل کارشناسان همکاری خواهند کرد.

رحمانی فضلی پس از امضای این توافقنامه با اشاره به اینکه در سال اقتصاد مقاومتی ، اقدام و عمل باید از ظرفیت های ممکن برای رشد و شکوفایی کشور استفاده کنیم گفت: در ملاقاتهایی که با بخش خصوصی و دولتی لهستان داشتیم سعی خواهیم کرد در زمینه انتقال فناوری و سرمایه و پیدا کردن بازارها برای تولید به صورت مشترک کار کنیم.

وزیر کشور در ادامه افزود: بخش های خصوصی و دولتی لهستان مشتاق همکاری با ایران در زمینه های سرمایه گذاری و انتقال فناوری هستند. با این حال تلاش می کنیم استانهای دو کشور را برای همکاری به هم متصل کنیم تا بخش برونگرایی اقتصاد مقاومتی را فعال کنیم.

ماریوژ بلاژتاک وزیر کشور لهستان هم با ابراز خرسندی از اینکه به نمایندگی از دولت کشورش توافقنامه همکاری در زمینه مبارزه با جرائم سازمان یافته را با ایران امضا کرده است گفت: امیدواریم جلسه امروز بستری برای ملاقاتهای آینده باشد .

وی با اشاره به اینکه ظرفیت همکاری های دو کشور زمینه های مختلف گسترده است افزود: برای همین منظور باید کارگروههای متناسب را تشکیل بدهیم البته امیدواریم توافقنامه امروز در همکاری های روبه رشد اقتصادی هم تاثیر گذار باشد.

وی در ادامه از گفت‌وگو با همتای ایرانی اش درباره همکاری‌های منطقه‌ای سخن گفت و تصریح کرد: همکاری‌های استانهای دو کشور از اهمیت بالایی برخوردار است و برای تحقق این امر بسیار امیدواریم
.

منبع: http://isna.ir/fa/news/95030401829

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.6.3.0
    V5.6.3.0