چهارشنبه, 13 فروردين 1399
  • ساعت : ۱۷:۳۴:۱۸
  • تاريخ :
     ۱۳۹۵/۰۹/۰۹ 
دستگیری 36 عضو یك گروه پولشویی و قاچاق مواد مخدر در اروپا

ایرنا     تاریخ خبر: 1395/09/09


تهران – ایرنا – پلیس اروپا (یوروپل) امروز (سه شنبه) از دستگیری 36 عضو از یک گروه پولشویی و قاچاق مواد مخدر خبر داد و اعلام کرد که از این افراد، میلیون ها یورو پول نقد، مقداری طلا، کوکایین و سلاح های خودکار نیز کشف و ضبط شده است.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، بر اساس اعلام پلیس اروپا، اعضای این گروه با همکاری حدود 450 نیروی پلیس در سه کشور فرانسه، بلژیک و هلند دستگیر شده اند و گروه نیز متلاشی شده است.
یوروپل اعلام کرده است که این افراد از طریق 'کانالهای مالی زیرزمینی' با مراکش و خاورمیانه نیز در ارتباط بوده اند.
دادستان بلژیک روز سه شنبه با تایید این خبر، از مبادله دست کم 400 میلیون یورو از طریق داد و ستدهای غیر قانونی این گروه خبر داد و یادآور شد که بخش عمده ای از این پول، از مبداء دبی (امارات متحده عربی) منتقل و با کمک شرکت هایی در کازابلانکا پولشویی می شده است.
در هنگام دستگیری متهمان، 5.5 میلیون یورو پول نقد، مقداری طلا به ارزش 800 هزار یورو، 20 کیلوگرم کوکایین و سه قبضه سلاح خودکار نیز از آنان کشف و ضبط شد.
تنها در بلژیک، نیروهای پلیس طی 11 حمله در همین عملیات، موفق شدند 78 دستگاه تجهیزات رایانه ای، دو سلاح انفرادی و سه میلیون یورو پول نقد را کشف و ضبط کنند.
کارآگاهان پس از آن متوجه فعالیت این گروه شدند که نیروهای پلیس فرانسه در اواسط سال 2015، دو خودروی مظنون در شهر مارسی که متعلق به این شبکه بود را متوقف و در آن، مقدار زیادی پول نقد کشف کردند.

 

منبع: http://www.irna.ir/fa/News/82326745/

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.6.3.0
    V5.6.3.0